از 164 شهر قرمز به 34 شهر قرمز رسیده&zwnjایم، 500 هزار خودرو در بازه ساعت 9شب تا 4 صبح جریمه شده اند

به گزارش مجله آی سیب، خبرگزاری خبرنگاران- رحمانی فضلی گفت: مجموعه اقداماتی که در قالب طرح هوشمند محدودیت ها صورت گرفته بود، آنالیز و همه دستگاهها درخصوص اقدامات خود گزارشی ارایه کردند.

از 164 شهر قرمز به 34 شهر قرمز رسیده&zwnjایم، 500 هزار خودرو در بازه ساعت 9شب تا 4 صبح جریمه شده اند

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ رحمانی فضلی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا در حاشیه چهارمین جلسه اصلی قرارگاه، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در دو هفته گذشته براساس پروتکلهای بهداشتی امکان برگزاری جلسات اصلی قرارگاه فراهم نبود، اظهار کرد: در این مدت جلسات محدودی با کمیته های مختلف داشتیم و اقدامات، عملکرد و برنامه های کمیته ها را مورد آنالیز قرار دادیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در جلسه امروز، عملکرد اجرای طرح جامع محددویت ها از یکم تا 18 آذرماه آنالیز شد، گفت: مجموعه اقداماتی که در قالب طرح هوشمند محدودیت ها اجرا شده بود، آنالیز و همه دستگاهها درخصوص اقدامات خود گزارشی ارایه کردند. به صورت کلی در تمام موارد همکاری ها خوب بوده و همه دستگاههای اجرایی در عمل باهم هماهنگ بودند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی به همین دلیل تاکید نمود: هدف کاملا معین، و راستا کار و طرح روشن است و به ویژه مردم خوب ما در این مدت همکاری های خوبی داشتند، به همین دلیل براساس گزارشی که امروز داده شد، از 164 شهر قرمز به 34 شهر قرمز رسیده ایم که امیدواریم شرایط این 34 شهر هم به مرور به نارنجی و زرد گردد.

وی با بیان اینکه امروز مروری به عملکرد دستگاههای مختلف داشتیم، اضافه نمود: وزارت بهداشت اقدامات اجرا شده را شرح داد. نیروی انتظامی گزارش بسیار خوبی از اقدامات اجرا شده درخصوص مدیریت ترددهای بین جاده ای و همچنین ترددهای داخل شهرهای بالای 200 هزار نفر بعد از ساعت 21 ارائه کرد که در این زمینه حدود 500 هزار خودرو در بازه ساعت 9شب تا 4 صبح جریمه شده اند.

وی اضافه نمود: واقعا راضی نیستیم که حتی یک مورد خوردو نیز جریمه گردد ولی زمانی که همه مردم رعایت می نمایند ولی عده ای رعایت نمی نمایند، ناگزیر به اعمال قانون هستیم.

رحمانی فضلی همچنین در مورد پلمپ کردن بعضی از واحد های صنفی گفت: البته تعداد واحدهای پلمپ شده زیاد نبوده اما همین تعداد کم هم برای ما رضایت بخش نیست و امیدواریم همه مردم در همه فعالیتها به این مسائل دقت نمایند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا اظهار کرد: در حوزه کنترل، رصد و رهگیری مبتلایان، اقدامات خوبی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت راه و شهرسازی اجرا شده است که تمام این موارد در حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی رصد می گردد.

وی توضیح داد: از این هفته اعلام کردیم که در تمام ادارات و دستگاه های اجرایی اعم از قوه مجریه، قضاییه و مقننه باید ارائه خدمات با ارائه کارت ملی انجام گیرد و هر فرد کارت ملی خود را به همراه داشته باشد و پس از کنترل اولیه کارت ملی، به افراد خدمات داده می گردد.

رحمانی فضلی گفت: برنامه ای مشخص شده بود که همه دستگاههای اداری می بایست خدمات خود را به صورت الکترونیکی ارائه نمایند که در این زمینه وزارت راه و شهرسازی بهترین عملکرد را داشته است. البته سایر دستگاهها هم در این زمینه کار نموده اند.

وی اضافه نمود: در این جلسه مقرر شد که سازمان اداری و استخدامی با وزارت ارتباطات و دستگاههای مرتبط جلسه بگذارند و تمامی دستگاهها باید گزارش عملکرد و زمان بندی طرح خود در زمینه الکترونیک کردن ارائه خدمات خود به ما ارائه نمایند.

وزیر کشور در ادامه با بیان اینکه در جلسه امروز مباحث پشتیبانی، نیروی انسانی، مالی و امکانات و تجهیزات وزارت بهداشت مطرح شد، اضافه نمود: وزارت بهداشت، سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور اداری و استخدامی گزارشی در این راستا ارائه کردند و کارگروهی تشکیل شد تا موضوع را به دقت آنالیز نمایند. ما نیز هر نوع یاریی اعم از نیروهای بهداشتی و درمانی و همچنین در زمینه اداری که مورد احتیاج وزارت بهداشت است، انجام خواهیم داد تا آنها با فراغ بال کارخود را انجام دهند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه موضوع ماسک و اکسیژن سازها مجددا در جلسه امروز آنالیز شد، گفت: گزارشی در این خصوص ارائه شد که نشان دهنده این است که در فراوری انبوه ماسک و اکسیژن سازها وارد مرحله خوبی شده ایم که می توانیم ظرف مدت کوتاهی بحث اکسیژن و اکسیژن ساز را در بیمارستان ها کاملا حل شده بدانیم.

وزیر کشور گفت: یاری های حمایتی از افراد آسیب دیده چه در خانواده ها و چه مشاغل، قطعا آن میزان از آسیب وارده را جبران نمی کند و واقعاً این حجم از آسیبها از طریق دولت قابل جبران نیست و مردم ایثار می نمایند، زحمت می کشند و کوشش می نمایند. اما دولت هم در حد امکانات و منابعی که دارد، بیش از 120 هزار میلیارد تومان بابت این موضوع در قالب بودجه عمومی و همچنین در قالب صندوق توسعه و یاری های دیگر تدارک دیده است که در قالب یاری های یک میلیون تومانی یا تسهیلات خانواده ها و یاری صدهزار تومانی به هریک از اعضای خانواده ها ارائه می گردد. در این خصوص گزارشی از سوی وزارت کار و معاونت مالی ریاست جمهوری ارائه شد که نشان دهنده این است که فرایند کار خوب است و باید کوشش کنیم حجم یاریها را بالا ببریم.

وزیر کشور همچنین تاکید نمود: توفیقی که در کاهش میزان مبتلایان و آمار فوتی ها حاصل شده، به صورت نسبی است و فقط نتیجه همکاری و یاری های مردم است که از همه مردم خوب و عزیزمان خواهشمندیم که همین یاریها و همکاری ها را ادامه دهند تا بتوانیم هرچه سریعتر از شر این بلا خلاص شویم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی کرونا با بیان اینکه موضوع واکسن مجددا در جلسه امروز مطرح شد، توضیح داد: با پیگیری های به عمل آمده از سوی قرارگاه و وزارت بهداشت که به صورت مستقل این موضوع را پیگیری کردند، در جلسه ای که روز گذشته در محضر رئیس جمهور داشتیم، دستور صریح و روشن دادند تا بتوانیم در دی یا بهمن امکان تزریق واکسن را به گروه های هدف داشته باشیم.

وی به همین دلیل گفت: گروههای هدف کسانی هستند که بیشترین آسیب و بالاترین تهدید و ریسک را متقبل می شوند، مانند کسانی که بالای 65 سال سن دارند و یا بیماری های زمینه ای دارند که تزریق واکسن با اولویت برای این افراد انجام می گردد. هرچند فراوری واکسن داخلی هم در دستور کار بوده و پیشرفت بسیار خوبی داشته است و امیدواریم با مجموعه این خدمات و امکانات کار را به خوبی جلو ببریم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی با بیان اینکه در جلسه امروز گزارشی نیز از شرایط حمل و نقل داده شد، گفت: دیروز در کارگروه مالی دولت و همچنین نشست مسئولان کمیته ها که در حضور رئیس جمهور محترم برگزار گردید؛ 5 هزار قطعه منفصله اتوبوس مصوب شد که امیدواریم بتوانیم تا آخر اسفندماه این مصوبه را محقق کنیم.

وی به همین دلیل اضافه نمود: با تأمین این اتوبوش ها که به صورت قطعات منفصله تدارک می گردد، گام بسیار خوبی در راستا توسعه حمل و نقل عمومی شهری برداشته خواهد شد تا بتوانیم ترافیک جمعیت در داخل اتوبوس و مترو را کم کنیم. البته در کوتاه مدت هم تدارک دیده شده است که 100 دستگاه اتوبوس به صورت موقت به یاری نیروهای نظامی و سپاه، به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه گردد.

وی اضافه نمود: کوشش های همه مجموعه ها چه در قالب قرارگاه، چه در قالب کارگروه ها و کمیته ها و چه در قالب دستگاه های اجرایی در این راستا است که بتوانیم مجموعه فعالیت ها، کوشش ها و خدمات را برای مردم را انجام دهیم تا بتوانیم در کنترل این بلیه پیروز باشیم.

وزیر کشور همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد تمهیدات برگزاری انتخابات 1400 در شرایط کرونا گفت: ناگزیر به برگزاری انتخابات 1400 در زمان مقرر هستیم، چرا که زمان بندی قانونی به گونه ای است که نباید در انتها 4 سال ریاست جمهوری خلائی داشته باشیم، اما چگونگی اجرا موضوعی است که در کارگروه های مختلف از جمله در شورای نگهبان و وزارت کشور و همچنین با استفاده از تجربیاتی که کشورهای مختلف تا به امروز در این زمینه داشتند، مورد آنالیز قرار می گیرد.

وی اضافه نمود: مواردی که تا به امروز مطرح شده، این است که تعداد شعبه ها را افزایش دهیم و همچنین تعداد ساعات اخذ رای را بیشتر کنیم که البته این موارد ناظر بر زمان اخذ رای است، این در حالی است که در انتخابات ریاست جمهوری 20 روز فرصت تبلیغات داریم و در دوران تبلیغات تجمعاتی که شکل می گیرد و جنب و جوش و هیجان و احساس مسئولیتی که در مردم وجود دارد، بسیار بالاست لذا نگرانی ما از زمینه سازی شیوع کرونا در این 20 روز زمان تبلیغات است. حتماً برای مقطع اخذ رای، راه هایی را پیدا خواهیم کرد که ریسک و خطر ابتلا به کرونا را کاهش دهیم اما این که آن 20 روز تبلیغات چگونه انجام گردد که هم شور و هیجان لازم را داشته باشد و هم مردم بتوانند مشارکت بالایی داشته باشند، مورد توجه است.

وزیر کشور ابرازامیدواری کرد: تا زمان انتخابات 1400 میزان ابتلا به کرونا در کشور کاهش یابد و همچنین به راه های مطمئن تری برسیم که بتوانیم انتخابات قانونی، سالم، با مشارکت بالا و فعال داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1380

به "از 164 شهر قرمز به 34 شهر قرمز رسیده&zwnjایم، 500 هزار خودرو در بازه ساعت 9شب تا 4 صبح جریمه شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از 164 شهر قرمز به 34 شهر قرمز رسیده&zwnjایم، 500 هزار خودرو در بازه ساعت 9شب تا 4 صبح جریمه شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید