استقبال روسیه از فرایند مذاکرات احیای برجام در وین

به گزارش مجله آی سیب، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در یک کنفرانس خبری موضع دولت روسیه را درباره فرایند مذاکرات احیای برجام، اعلام کرد.

استقبال روسیه از فرایند مذاکرات احیای برجام در وین

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری اردوپوینت، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنج شنبه درباره مذاکرات احیای توافق هسته ای (برجام) در وین گفت: در کل از پیشرفت احیای برجام در چارچوب رایزنی ها میان شرکای فعلی توافق و نمایندگان آمریکا راضی هستیم.

زاخارووا تاکید نمود که درباره تجدید نظر در برجام در مذاکرات وین گفت و گویی انجام نمی گردد و این تصدیق می نماید که توافق هسته ای نمی تواند جایگزینی داشته باشد.

در دو هفته اخیر، مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در راستای احیای توافق هسته ای به وسیله بازگشت دوجانبه تهران-واشنگتن به پایبندی کامل به توافق هسته ای در وین جریان داشته است.

مشارکت کنندگان در این مذاکرات، کیفیت فرایند آن را به طور کلی سازنده و جامع تلقی نموده اند، اما معتقدند با وجود پیشرفت هایی که حاصل شده، هنوز فعالیت مشترک بیشتری از سوی اعضای کمیسیون مشترک و آمریکا برای تحقق احیای توافق ضروری است.

با وجود حضور آمریکا در وین در طول مذاکرات کمیسیون مشترک برجام، مذاکرات مستقیم و غیر مستقیمی تا به امروز میان ایران و آمریکا انجام نشده است.

کارگروه های کمیسیون مشترک برجام در حال آنالیز راه حل های موجود برای لغو تحریم های آمریکا و بازگردانی اقدامات جبرانی ایران به حالت قبل در راستای بازگشت دوجانبه به توافق هسته ای و احیای آن هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1663

به "استقبال روسیه از فرایند مذاکرات احیای برجام در وین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال روسیه از فرایند مذاکرات احیای برجام در وین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید