تنبیه رهبران تایوان توسط چین در موضوع سازمان بهداشت جهانی

به گزارش مجله آی سیب، چین تایید کرد که هدف از مخالفت با درخواست تایوان برای حضور در یکی از جلسات سازمان بهداشت جهانی تنبیه مقامات این جزیره بوده است.

تنبیه رهبران تایوان توسط چین در موضوع سازمان بهداشت جهانی

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از واشنگتن اگزمینر، یک دیپلمات ارشد چین تایید کرد که چین با هدف مجازات مقامات تایوان مانع از مشارکت این جزیره در مجمع سازمان بهداشت جهانی شد. به نظر میرسد چین از مقاومت تایوان در برابر کوشش های پکن برای کنترل بر دموکراسی این جزیره نگران است.

ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین در این باره گفت: مشارکت تایوان در فعالیتهای مربوط به سازمان های بین المللی ازجمله سازمان بهداشت جهانی می تواند همراستا با اصول چین واحد مدیریت گردد. چین نمی تواند با مشارکت سال جاری تایوان در مجمع سازمان جهانی بهداشت موافقت کند.

ژائو درباره تایوان گفت: از زمانیکه حزب دموکراتیک پیشرو به قدرت رسیده دستور کار سیاسی خود را به رفاه مردم تایوان در اولویت قرار داده و لجوجانه موضع استقلال تایوان را در پیش گرفت.

پس از عدم دعوت سازمان بهداشت جهانی از تایوان برای حضور در جلسات این سازمان دولت تایوان از بی تفاوتی بهداشت جهانی نسبت به حق مردم تایوان در بخش سلامت انتقاد کرد.

جوزف وو، وزیر خارجه و چن شی چونگ، وزیر بهداشت تایوان در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که به کوشش برای عضویت در این سازمان ادامه می دهند.

در این بیانیه آمده بود: سازمان بهداشت جهانی به عنوان یک نهاد بخش بهداشت، باید به رفاه و سلامت تمام بشریت خدمت کند و در برابر منافع سیاسی یک عضو خاص تسلیم نگردد.

وو ابراز تاسف کرد که دبیرخانه سازمان بهداشت نسبت به حقوق سلامت و بهداشت 23.5 میلیون نفر بی تفاوت است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1661

به "تنبیه رهبران تایوان توسط چین در موضوع سازمان بهداشت جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنبیه رهبران تایوان توسط چین در موضوع سازمان بهداشت جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید