دیده بان حقوق بشر درباره حملات خلیفه حفتر به غیرنظامیان تحقیق می نماید

به گزارش مجله آی سیب، تسنیم به نقل از العربی الجدید، نوشت: دیده بان حقوق بشر سازمان ملل تحقیق بی طرف درباره حملات نیروهای حفتر به غیرنظامیان را خواهان شد.

دیده بان حقوق بشر درباره حملات خلیفه حفتر به غیرنظامیان تحقیق می نماید

دیده بان حقوق بشر سازمان ملل متحد حملات نیروهای گروه موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر ژنرال بازنشسته این کشور را محکوم کرد.

این سازمان در بیانیه ای بیان کرد که حملات نیروهای حفتر به یک منزل در منطقه مسکونی منجر به کشته شدن 3 تن و زخمی شدن چندین نفر شده است.

دیده بان حقوق بشر تاکید نمود که حمله مذکور یکی از چندین حملاتی است که نیازمند تحقیقی بی طرف و مستقل است تا مسئولان آن تعیین و محاکمه شوند.

نایب رئیس بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در سازمان دیده بان حقوق بشر گفت که خلیفه حفتر و نیروهایش بارها به وسیله حملات بی هدف به غیرنظامیان و زیرساخت های غیر نظامی زندگی غیرنظامین را نادیده گرفته اند.

ژنرال خلیفه حفتر که فرمانده گروه موسوم به ارتش لیبی است شرق لیبی را در کنترل خود دارد و غرب لیبی از جمله شهر طرابلس پایتخت این کشور در کنترل دولت وفاق لیبی است که توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است.

چندی پیش حفتر که از سوی بعضی از کشورها از جمله مصر و امارات حمایت می گردد، برای تصرف شهر طرابلس نیروهای خود را به سمت غرب لیبی گسیل داشت تا به زعم خود آنجا را از عناصر تروریست پاکسازی نمایند. حملات حفتر به طرابلس اندکی قبل از شروع کنفرانس ملی فراگیر که قرار بود با نظارت سازمان ملل در شهر غدامس برگزار گردد شروع شد.

در مقابل، نیروهای شورای ریاست جمهوری لیبی نیز به مقابله با آنها در اطراف شهر طرابلس پرداختند که تنش ها در این مناطق همچنان ادامه دارد.

در پی این درگیری ها که از چهارم آوریل گذشته شروع شده است بیش از یک هزار نفر کشته و 5500 نفر نیز زخمی شده اند.

17231

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 492

به "دیده بان حقوق بشر درباره حملات خلیفه حفتر به غیرنظامیان تحقیق می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیده بان حقوق بشر درباره حملات خلیفه حفتر به غیرنظامیان تحقیق می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید