رونق زیست بوم نوآوری ، فروش شرکت های دانش بنیان به 900 هزار میلیارد ریال رسید

به گزارش مجله آی سیب، یکی از اولویت های اصلی معاونت علمی رونق زیست بوم فناوری و نوآوری به یاری شرکت های دانش بنیان و خلاق و تجاری سازی دستاورد های فناورانه است.

رونق زیست بوم نوآوری ، فروش شرکت های دانش بنیان به 900 هزار میلیارد ریال رسید

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران؛ طبق اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شرکت های دانش بنیان در سال 1392 درآمدی مجموعاً 2 هزار میلیارد ریالی داشتند این در حالی است که درآمد فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری در سال 99 از مرز 900 هزار میلیارد ریال فرارتر رفت و به رشد و رونق اشتغال و ارزش افزوده انجامید.

با رویکرد حمایت از رشد و رونق محصولات دانش بنیان، زیرساخت های قانونی به عنوان یکی از مهمترین چالش های فراروی فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری، ایجاد شد و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اجرایی کردن قانون حمایت از این کسب و کارها، زمینه را برای توسعه کسب و کار های دانش بنیان و خلاق فراهم کرد.

در حالی که در آغازین روز های تصویب قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان کمتر از 50 شرکت فعالیت داشتند، اما در انتها سال 1399 تعداد این کسب و کار ها به مرز 6000 شرکت نزدیک شده و در این مدت رشدی قابل توجه را تجربه نموده است.

محور و اساس فعالیت زیست بوم نوآوری و فناوری، فراوری محصولات با کارایی های فناورانه و عمومی برای جامعه است که بازدهی بالایی دارند و می توانند نیازی از وابستگی های تحریمی کشورمان را برطرف نمایند.

پایتخت عظیم ترین میزبان فعالان زیست بوم نوآوری و فناوری

این کسب وکار ها در حوزه های مختلف فناوری های پیشرفته از فناوری نانو، زیست فناوری، علوم و فناوری های شناختی، صنایع خلاق و دیگر حوزه ها هزاران محصول و خدمات را به بازار ارائه نموده و توانسته اند ضمن ایجاد اشتغال، ارزش افزوده قابل توجهی را به ارمغان بیاورند. شرکت های دانش بنیان به تفکیک فناوری هایی که در آن فعال هستند، نشان می دهد فعالان حوزه صنایع خلاق و رایانه توانسته اند بیش ترین حجم از خلق ارزش افزوده را به خود اختصاص دهند.

عمده تمرکز شرکت های دانش بنیان و خلاق در پایتخت متمرکز شده اند و استان اصفهان در رتبه بعدی اختصاص شرکت های دانش بنیان واقع شده است. همچنین استان آذربایجان شرقی و خراسان رضوی منطبق با جمعیت و میزان فعالیت کسب و کار های دانش بنیان و فناور، در صندلی های دیگر جای گرفته اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1697

به "رونق زیست بوم نوآوری ، فروش شرکت های دانش بنیان به 900 هزار میلیارد ریال رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونق زیست بوم نوآوری ، فروش شرکت های دانش بنیان به 900 هزار میلیارد ریال رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید