سناتورهای جمهوریخواه آمریکا علیه ورود به بازار ایران هشدار دادند

به گزارش مجله آی سیب، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، گروهی از سناتورهای ایالات متحده به سه نهاد مهم مالی و تجاری این کشور در خصوص فعالیت مالی مشترک با همتایان ایرانی خود در صورت لغو تحریم ها علیه تهران هشدار دادند.

سناتورهای جمهوریخواه آمریکا علیه ورود به بازار ایران هشدار دادند

این هشدار بخشی از نامه ای است که 15 سناتور جمهوریخواه آن را امضا نموده و اواسط هفته جاری برای ریاست اتاق بازرگانی ایالات متحده، مجمع خدمات مالی و میزگرد بازرگانی این کشور ارسال کردند.

در این نامه آمده است: شرکتهای عضو این نهادها ممکن است لغو بالقوه تحریم های ایالات متحده علیه ایران را به مثابه یک فرصت پرمنفعت ببینند. به ما اعتماد کنید، آنها اینگونه نیستند. اگر تحریم های ایالات متحده علیه ایران به طور موقت لغو شوند و این شرکت ها تصمیم بگیرند تا بار دیگر به بازار ایران برگردند […] آنها در فعالیت های مالی سرمایه گذاری می نمایند که محکوم به شکست است.

این سناتورهای جمهوریخواه برجام را یک توافقنامه عمیقاً ناقص خواندند که در ازای [وضع] محدودیت های نسبتاً کم و موقت علیه فعالیت های ایران در حوزه غنی سازی اورانیوم به این کشور امتیازهای مالی چشمگیری می بخشد.

بنا به ادعای نویسندگان این نامه، توافق هسته ای ایران موسوم به برجام در مقابله با تهدید برنامه موشکی ایران و سایر فعالیت های بدخواهانه این کشور شکست خورده است.

به زعم این سناتورهای جمهوریخواه از آنجا که برجام طبق قوانین ایالات متحده و بین الملل یک ابزار به لحاظ قانونی الزام آور نیست، تحریم های لغو شده در برجام که در سال 2018 بار دیگر از سوی ایالات متحده وضع شدند، باعث شد که بیش از 100 شرکت و سازمان بین المللی برای عدم مواجهه با تحریم های ایالات متحده به فعالیت های بازرگانی خود با حکومت ایران سرانجام داده یا آنها را قطع نمایند.

این سناتورهای جمهوریخواه همچنین نسبت به خواست و تمایل [مقامات] واشنگتن برای کنار گذاشتن کارزار فشار حداکثری و بازگشت به چارچوبی مشابه برجام ابراز نگرانی کردند.

این جمهوریخواهان در سرانجام این نامه مدعی شدند که هر کوشش از سوی دولت بایدن برای ترتیب دادن یک توافق شبه برجام یا پیشنهاد لغو تحریم های ایران زودگذر خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1679

به "سناتورهای جمهوریخواه آمریکا علیه ورود به بازار ایران هشدار دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتورهای جمهوریخواه آمریکا علیه ورود به بازار ایران هشدار دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید