شستا متعهد به عرضه 12 درصد سهام است

به گزارش مجله آی سیب، خبرنگاران: مدیرعامل بورس تهران به عرضه های آینده شستا اشاره کرد و افزود: شستا متعهد به عرضه 12 درصد سهام است که در آینده با توجه به شرایط بازار و با هماهنگی با بورس تهران و شرایط سازمان تامین اجتماعی بقیه سهام عرضه می شود.

شستا متعهد به عرضه 12 درصد سهام است

به گزارش مجله آی سیب به نقل از روابط عمومی شرکت بورس تهران؛ علی صحرائی گفت: با عرضه اولیه سهام شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، اثر قابل توجهی برای بورس تهران با جذب منابع بوجود آمد و حدود هفت هزار میلیارد تومان تامین مالی انجام شد. همچنین بر رکورد شکنی و افزایش شاخص کل و شاخص هم وزن، به واسطه استقبال بی نظیر مردم تاثیرگذار بوده است.

وی رکورد شکنی و افزایش شاخص کل و شاخص هم وزن را به واسطه استقبال بی نظیر مردم مطرح نمود و گفت: رشد 19 هزار واحدی شاخص کل و قرار دریافت دماسنج بازار سرمایه در ارتفاع 645 هزار واحدی که رکوردی تازه است، به دلیل استقبال بی نظیر مردم از حضور شستا در بورس است.

صحرائی به واگذاری مالکیت به مردم اشاره کرد و گفت: واگذاری شستا و شرکت ها از طریق بازار سرمایه یک گام به جلو است، همچنین اجرای حاکمیت شرکتی و داشتن اعضای هیات مدیره مستقل و بهره مندی از ساختار بازار سرمایه به واگذاری مدیریت کمک می کند.

مدیرعامل بورس تهران به رعایت انصاف و عدالت در کشف قیمت سهام و واگذاری سهام در بازار سرمایه تاکید کرد و گفت: بحث کشف قیمت مهم است و قیمت سهام، ابهام ایجاد می کند. راهکار رفع ابهام تالار شیشه ای و بورس است، هم اکنون کشف قیمت به روش ثبت سفارش انجام می شود. هر فردی که امروز کد سهامداری دریافت می کند با کسی که 20 سال کد سهامداری دارد فرقی ندارد و هیچکس بر شخص دیگر ارجحیت ندارد و همین رعایت عدالت و انصاف سبب استقبال مردم از بورس شده است.

وی به بحث مطالعاتی برای تعدیل شاخص کل اشاره کرد و گفت: حضور شرکت ها و زیر مجموعه آنها می تواند اثر مضاعف در بورس ایجاد کند و اگر به جمع بندی برسیم اثر سرمایه گذاری ها بر شاخص حذف می شود.

صحرائی افزود: مردم با پس انداز خود و با مشورت با افراد آگاه و همچنین ارتقای دانش مالی خود وارد بازار شوند زیرا تضمینی سود آوری در بورس وجود ندارد و سرمایه گذاری آن توام با ریسک است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 982

به "شستا متعهد به عرضه 12 درصد سهام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شستا متعهد به عرضه 12 درصد سهام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید