شکایت دولت از برخی نمایندگان مجلس

به گزارش مجله آی سیب، خبرنگاران : معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: معاونت حقوقی ریاست جمهوری از چند نماینده مجلس شکایت کرده است.

شکایت دولت از برخی نمایندگان مجلس

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، حسینعلی امیری در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در پاسخ به این پرسش که آیا دولت از برخی کنندگان بخاطر توهین به رئیس جمهور شکایت کرده است اظهار کرد: کنندگان می توانند در امور کشور اظهار نظر کنند ، ولی در هیچ جای قانون اهانت، نشر اکاذیب، افترا و نسبت ناروا قابل قبول نیست. موارد معدودی وجود داشته است که نطق یا اظهار نظری شامل همین مواردی که اشاره کردم بوده است که توسط معاونت حقوقی رئیس جمهور در دستگاه قضایی پیگیری می شود.

وی ادامه داد: در صحن مجلس گاهی می بینیم کننده ای اظهاراتی می کند که دقیق نیست و بر اساس قانون آئین نامه داخلی مجلس ما به هیات رئیسه اعلام می کنیم که کننده در اولین فرصت اظهارات خود را جبران و اصلاح کند. مواردی هم بوده که خانم جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور شکایاتی را از برخی کنندگان مطرح کرده اند.

امیری در ادامه درباره رسیدگی به لوایح تقدیمی دولت در مجلس گفت: دولت بیش از 67 لایحه به مجلس تقدیم کرده است و از ریاست و هیات رئیسه مجلس خواسته تا به این لوایح رسیدگی کنند. البته یکی از لوایح دو فوریتی درباره بورس بود که مورد رسیدگی مجلس قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه دولت با خلأ های قانونی به دلیل کار اجرایی زودتر روبرو می شود شرح داد: در حقوق بحث فزونی لایحه بر طرح مورد قبول است و به تجربه ثابت شده است قوانینی که منشأ آنها لایحه است، ایرادات کمتری در اجرا دارند. البته کنندگان هم حق دارند طرح تهیه کنند ،اما این طرح ها چون در زمان کوتاهی تهیه می شود برخی موارد در آن مغفول می ماند. در مجالس مختلف هم اینگونه بوده است که تعداد طرح هایی که به قانون تبدیل می شود نسبت به لایحه کمتر است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور همچنین گفت: طرح هایی که کنندگان تهیه کرده اند را دولت با همان محتوا اما با کار کارشناسی دقیق تری تهیه کرده است. دولت در طراحی لایحه بار مالی را هم در نظر می گیرد اما در تهیه طرح چون بار مالی دیده نمی شود، در شورای نگهبان با مشکل روبرو می شود.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا از محل درآمد یارانه ها مبلغی به نهاد ریاست جمهوری تعلق می گیرد شرح داد: نهاد ریاست جمهوری ردیف مشخصی در بودجه دارد و هزینه هایش هم بر اساس همان احکام بودجه ای است. تخصیص بودجه هم مانند سایر نهادها انجام می شود. اگر کننده ای که این موضوع را مطرح کرده مدارکی در دست دارد به من ارائه کند تا به آن رسیدگی کنم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1326

به "شکایت دولت از برخی نمایندگان مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت دولت از برخی نمایندگان مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید