علی اف: موضع ایران در قره باغ عادلانه است

به گزارش مجله آی سیب، رئیس جمهور جمهوری آذربایجان موضع و اظهارات مقامات رسمی ایران در مناقشه قره باغ را عادلانه دانست.

علی اف: موضع ایران در قره باغ عادلانه است

جهت دریافت خدمات دیزاین ویلا باغ با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، الهام علی اُف، رئیس جمهور آذربایجان موضع جمهوری اسلامی ایران در مناقشه قره باغ و تنش اخیر بین باکو و ایروان را عادلانه دانست.

او در گفت وگو با شبکه سی.ان.ان ترک گفت: ایران از اقدام قانونی آذربایجان حمایت کرد. یکی دو روز پیش مقامات رسمی ایران گفتند که امیدوارند اشغالگری خاتمه یابد و ضروری است تمامیت ارضی آذربایجان احیا گردد و آوارگان به سرزمین خود بازگردند. این هم موضعی منصفانه است.

علی اف گفت که تنش و جنگ اخیر، جنگ با مردم ارمنی نیست بلکه خواست و اقدام قانونی برای بازگرداندن اراضی غصب شده است.

او ارمنستان و نیروهای این کشور را به ارتکاب جرایم جنگی متهم کرد و گفت که نیروهای جمهوری آذربایجان برخلاف نیروهای ارمنستان، غیرنظامیان را هدف قرار نداده و اقدام طرف مقابل در حمله به شهرهای جمهوری آذربایجان با موشک های بالستیک نیز نمی تواند مانع از پیشروی گردد.

رئیس جمهور آذربایجان از جامعه دنیای خواست ارمنستان را به دلیل اقدامات و جنایت هایی که در قره باغ مرتکب شده، باخواست قرار دهد و تحریم هایی علیه ایروان اعمال کند.

او جمهوری آذربایجان را کشوری چند قومیتی دانست و مدعی شد: در این کشور ارمنی های زیادی زندگی می نمایند و شهفرایند آذربایجان به شمار می فرایند. این به نفع ماست، ولی ارمنستان تنها کشوری در دنیا است که 99 درصد آن ارمنی هستند و این کشور، تک قومیتی و نژادپرست است.

در گیری ها بین جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان بر سر قره باغ کوهستانی وارد دهمین روز شده و دو طرف طی این مدت ضمن طرح اتهام هایی علیه یکدیگر، مواضع خود را هدف قرار داده اند که بر اثر آن، شماری کشته یا زخمی شده است.

قرار است فردا در ژنو سوئیس نشستی با هدف وساطت بین این دو کشور برای خاتمه درگیری ها برگزار گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1242

به "علی اف: موضع ایران در قره باغ عادلانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی اف: موضع ایران در قره باغ عادلانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید