تور ارزان ارمنستان: مشکل تردد کامیون های ایرانی به ایروان برطرف شد

به گزارش مجله آی سیب، تهران (پانا) - نخست وزیر ارمنستان اعلام نمود از این پس کامیون های ایرانی می توانند بدون پرداخت عوارض گمرکی به جمهوری آذربایجان، برای سفر به این کشور از جاده جایگزین تاتو-اغوانی استفاده نمایند.

تور ارزان ارمنستان: مشکل تردد کامیون های ایرانی به ایروان برطرف شد

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش ایرنا؛ نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان امروز پنجشنبه در نشست هیات دولت این کشور توضیح داد: با راه اندازی جاده نو تاتو-اغوانی در جنوب ارمنستان به عنوان راه جایگزین گوریس-کاپان در بخش تحت کنترل جمهوری آذربایجان، حمل و نقل محموله های ایرانی تسهیل شده است.

وی گفت: در پی بازرسی های دولت باکو از شهروندان و خودروهای ارمنی و کامیون های ایرانی در بخشی از جاده گوریس - کاپان که تحت کنترل این کشور است، ایروان تصمیم به ایجاد جاده جایگزین گرفت.

پاشینیان در جلسه کابینه گفت : در پی این اقدام باکو، دولت ارمنستان تصمیم گرفت که برای شهروندان و شرکت های حمل و نقل جاده جایگزین ایجاد کند.

پاشینیان در سخنان خود یادآور شد که مقامات باکو از آگوست 2021 کامیون های باری ایرانی در بخش های عیوضلی و چایزمی تحت قلمرو خود در جاده گوریس - کاپان عبور می نمایند، عوارض گمرکی دریافت می نمایند.

وی گفت: دیروز یک اطلاعیه غیررسمی از جمهوری آذربایجان دریافت شد مبنی بر اینکه آنها قصد دارند از نیمه شب 11 نوامبر کنترل گمرکی و گذرنامه ای علیه شهروندان و وسایل نقلیه ارمنی اعمال نمایند و بنابراین تصمیم گرفتیم تا برای تسهیل تردد شهروندان خود در جهت کاپان - اغوانی هستند ترافیک را مدیریت کنیم.

وی توضیح داد: قطعه تاتف - اغوانی که عملاً برای چندین دهه صعب العبور بود، هفته گذشته آسفالت و به بهره برداری رسید و پنج شنبه گذشته من شخصاً از آن جاده برای رفت و آمد به کاپان و برگشت استفاده کردم.

نخست وزیر ارمنستان گفت: بعلاوه راه اندازی این جاده نو به معنای برطرف مسائل برای تردد کامیون های ایرانی به سمت ارمنستان است که از سوی مقامات باکو برای آنها ایجاد شده بود.

پاشینیان گفت: خودروهای باری ایرانی اکنون می توانند از این جاده نو استفاده نمایند و از عوارض گمرکی اضافی که به وسیله مقامات باکو وضع می گردد، اجتناب نمایند.

وی اضافه کرد: اتفاقاً پس از تصمیم دیروز باکو، شرایط کامیون های باری ایرانی (در قسمت گوریس-کاپان تحت کنترل جمهوری آذربایجان) تغییری نمی کند، با این تفاوت که اکنون می توانند بدون پرداخت حق گمرک اضافی به وسیله جاده آسفالته تاتف - اغوانی تردد نمایند. وی توضیح داد: علاوه بر کیفیت بالای این جاده زمان سفر از جهت ایروان-کاپان نیز کاهش می یابد.

نخست وزیر پاشینیان گفت که سایر کارهای عمرانی عمده برای ساخت جاده های جایگزین در تاتف-لتسن، شورنوخ و وروتان و جاهای دیگر ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 آذر 1400 بروزرسانی: 7 آذر 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1890

به "تور ارزان ارمنستان: مشکل تردد کامیون های ایرانی به ایروان برطرف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان ارمنستان: مشکل تردد کامیون های ایرانی به ایروان برطرف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید