ماکرون: اروپا نباید نقشی فرعی در سیاست دنیا داشته باشد

به گزارش مجله آی سیب، رئیس جمهور فرانسه که به آلمان سفر نموده، در نطقی آتشین در پارلمان این کشور خواهان اروپایی قوی ترو مستقل تر برای مقابله با آشوب های جهانی شده است.

ماکرون: اروپا نباید نقشی فرعی در سیاست دنیا داشته باشد

به گزارش مجله آی سیب، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه گفت: اروپا و به ویژه فرانسه و آلمان با همکاری هم وظیفه دارند مانع بروز آشوب و هرج و مرج در دنیا شده و باید دنیا را در مسیر صلح راهنمایی نمایند.

به گفته ماکرون، بسیاری از قدرت ها با حمله به دموکراسی های لیبرال و به جان هم انداختن کشورها سعی دارند تا کوشش اروپا را خنثی نمایند.

رئیس جمهور فرانسه دراین سخنان خواستار همبستگی بیشتر اروپا با هدف مقابله با چالش های آینده شد.

به گزارش بی بی سی، او تأکید کرد: اروپا نباید به بازیچه قدرت های بزرگ تبدیل گردد.، اروپا باید مسئولیت های بیشتری را برای امنیت و دفاع از خود بپذیرد. اروپا نباید نقشی فرعی در سیاست دنیا داشته باشد.

پیش تر ماکرون در گفت وگویی با روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال از ضرورت تشکیل ارتش مستقل اروپا برای کاهش وابستگی این قاره به آمریکا گفت.

او گفت: ما نمی توانیم از اروپایی ها حفاظت کنیم؛ مگر این که یک ارتش اروپایی واقعی داشته باشیم. در این گفت وگو ماکرون آمریکا را هم در گروه کشورهایی قرار داد که فرانسه باید از خودش در مقابل آنها حفاظت کند.

ترامپ اظهارات رئیس جمهور فرانسه را درباره ضرورت ایجاد ارتشی که از اروپا در برابر چین و روسیه و آمریکا دفاع کند، توهین آمیز خواند. ترامپ همچنین گفته بود که شاید بهتر باشد اروپایی ها نخست سهم مالی خودشان به ناتو را بپردازند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 فروردین 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 96

به "ماکرون: اروپا نباید نقشی فرعی در سیاست دنیا داشته باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون: اروپا نباید نقشی فرعی در سیاست دنیا داشته باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید