مخالفت مجدد مرکل با اظهارات اخیر ماکرون علیه ناتو

صدر اعظم آلمان در آستانه سفر رئیس جمهور فرانسه به آلمان بار دیگر انتقادهای وی علیه ناتو را رد کرده و این ائتلاف نظامی را ستون اصلی دفاع اروپایی دانست.

مخالفت مجدد مرکل با اظهارات اخیر ماکرون علیه ناتو

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ان تی وی آلمان، بعد از انتقاد امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه به ائتلاف نظامی ناتو آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان این انتقادها را رد کرده و تاکید کرد که ناتو ستون اصلی دفاعی ما است.

وی در پیام ویدئویی هفتگی خود گفت: اما همواره این مسئله آشکارتر می شود که ما اروپاییان و کشورهای اروپایی عضو ناتو در آینده باید مسئولیت بیشتری را بر عهده بگیریم.

مرکل به همکاری های ساختاری بسیاری کشورهای اروپایی در زمینه سیاست دفاعی و تحولات مشترک در سیستم های تسلیحاتی برای کار موثرتر و ارتباط بهتر بین نیروها اشاره کرده و گفت: آلمان و فرانسه در اینجا در راس تحولات قرار دارند.

ماکرون که قرار بود روز یک شنبه به آلمان سفر کند اخیرا در مصاحبه ای ناتو را گرفتار مغز مغزی دانسته است.

ماکرون همچنین گفته است که در ارتباط با تصمیم های استراتژیک هیچگونه هماهنگی میان ایالات متحده و شریکان آمریکا در ناتو وجود ندارد.

او همچنین گفت که باید واقعیت های ناتو را با توجه به فعالیت های آمریکا از نو ارزیابی کرد. به گفته ماکرون به نظر می رسد که آمریکایی ها به شریکان اروپایی خود پشت کرده اند.

به گفته او تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در ارتباط با خروج نیروها از شمال سوریه بدون مشورت با دیگر اعضای ناتو شاهدی است بر این مدعا.

ماکرون خواستار استقلال بیشتر اروپایی شده و در این باره هشدار داده است که آمریکا دیگر شریک مطمئنی نیست.

اظهارات انتقادآمیز رئیس جمهوری فرانسه در حالی منتشر شد که ناتو در اوایل ماه دسامبر نشست بزرگ خود را در لندن برگزار خواهد کرد. پیمان آتلانتیک شمالی امسال هفتادمین سال بنیانگذاری خود را جشن می گیرد.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان هم در سخنانی بر اهمیت ناتو برای امنیت اتحادیه اروپا تاکید کرده و درباره جدایی این اتحادیه هشدار داده است.

وی همچنین گفته است که برای آلمان این مسئله واضح است که این یک خطا است که ما ناتو را تضعیف کنیم. وی البته از درخواست ماکرون برای تقویت شایستگی دفاعی اروپا حمایت کرده و هم زمان در این باره هشدار داد که در این راستا اتحادیه اروپا و ناتو را رویاروی هم قرار دهیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 13 دی 1398 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 570

به "مخالفت مجدد مرکل با اظهارات اخیر ماکرون علیه ناتو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت مجدد مرکل با اظهارات اخیر ماکرون علیه ناتو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید