مشاور بشار اسد: نهادهای اطلاعاتی غربی عامل همه مسائل سوری ها هستند

به گزارش مجله آی سیب، مشاور عالی بشار اسد رئیس جمهور سوریه گفت: عامل تمام مشکلاتی که برای این سرزمین و مردم آن از جمله تمام ویرانی ها، کُشتارها و آوارگی ها به وجود آمد، نهادهای اطلاعاتی غربی هستند.

مشاور بشار اسد: نهادهای اطلاعاتی غربی عامل همه مسائل سوری ها هستند

رسانه های سوریه امروز (یکشنبه) به نقل از بثینة شعبان اضافه کردند که این کشور از سال 2011 با دو جنگِ انسانی و دیگری رسانه ای روبرو شد و آرامش خود را از دست داد.

وی که در یک وبینار که توسط موسسه تحقیقاتی شیلر آلمان با عنوان الگوی جدید سقوط اخلاقی در دنیا ترتیب یافته بود، سخن می گفت، اضافه کرد: اسناد فاش شده از انگلیس ثابت می نماید که این کشور گروه هایی را در داخل سوریه برای مخالفت با دولت تامین مالی نموده است.

مشاور عالی بشار اسد ادامه داد: بر اساس این اسناد، همچنین دولت های غربی، مقامات سوریه را برای جدا شدن از دولت تحت فشار قرار دادند.

شعبان گفت: در پُشت تمام ویرانی ها، کُشتارها و آوارگی هایی که بر سر سوریه وارد شد نهادهای اطلاعاتی غربی ایستاده اند که با همکاری ترکیه، هزاران تروریست را برای رسیدن به یک هدف واحد که آن از بین بردن سوریه بود را آموزش دادند.

وی تاکید نمود که قدرت های غربی با نادیده دریافت تاریخ و ارزش های ریشه دار سوریه همچنان در کوششند تا این کشور را تحت استعمار خود بیاورند.

مشاور عالی رئیس جمهور سوریه از همه کوشش های صورت گرفته برای لغو تحریم های مالی علیه این کشور که در زمره جنایات علیه بشریت قرار گرفته است، تشکر کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ، بیشتر سخنرانان در جریان این ویدئو کنفرانس تاکید نمودند که تحریم های یک جانبه اعمال شده علیه سوریه به معنای یک جنایت جنگی است و با ارزش های مسیحی و اسلامی مغایرت دارد و سکوت کشورهای غربی در برابر این تحریم ها و همکاری برای اعمال آن ها بر مردم سوریه ثابت می نماید که ادعای غرب در خصوص دموکراسی و حقوق بشر هیچ ارزشی ندارد.

درگیری های داخلی سوریه از اعتراضات مسالمت آمیز 24 اسفند 1389 در منطقه درعا در جنوب این کشور آغاز شد اما به مرور به سمت درگیری های مسلحانه و جنگ کشیده شد. افشاگری های بعدی نشان داد که تسلیح گروه های تکفیری تحت حمایت واشنگتن در سوریه، بخشی از استراتژی آمریکا برای مآغازیت زدایی از دولت سوریه و تغییر نظام این کشور بود.

در این مدت قریب به 2000 گروه کوچک و عظیم در سوریه شکل گرفت که اعضای آن از 80 کشور دنیا به آنجا آمدند تا به زعم خود حکومت سوریه را سرنگون نمایند. بر همین اساس است که سوری ها از این جنگ، به عنوان جنگ تمام عیار دنیای علیه کشور خود یاد می نمایند. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1656

به "مشاور بشار اسد: نهادهای اطلاعاتی غربی عامل همه مسائل سوری ها هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور بشار اسد: نهادهای اطلاعاتی غربی عامل همه مسائل سوری ها هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید