ناتو در حال استقرار مراکز شناسایی نظامی در مرز با روسیه است

به گزارش مجله آی سیب، به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، فرمانده نیروهای مسلح بلاروس از ادامه فعالیت های نظامی ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه و بلاروس خبر داده و تاکید نمود که ناتو در حال استقرار مراکز شناسایی نظامی خود در نزدیکی مرزهای این دو کشور است.

ناتو در حال استقرار مراکز شناسایی نظامی در مرز با روسیه است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

بر اساس گزارش منتشر از سوی وزارت دفاع بلاروس، ویکتور گولِویچ که این سخنان را در جریان برگزاری اجلاس سستو (سازمان پیمان امنیت دسته جمعی) مطرح می کرد، استقرار مراکز شناسایی و مراکز لجستیک و ارتقاء و تقویت جنگ افزارهای مستقر در منطقه را محکوم کرد.

گفته می گردد در جریان نشست مذکور، کلیه اعضا برای برگزاری عملیات مشترک و تمرینات ویژه نظامی به توافق رسیده اند.

لازم به ذکر است، روسیه امروز چهارشنبه از شروع رزمایش دریایی خود در دریای سیاه اطلاع داد.

به گفته منابع خبری، ناوها و ناوچه های ناوگان دریای سیاه روسیه در رزمایش دریایی این کشور در دریای سیاه شرکت دارند.

کِشتی های جنگی مذکور شامل ناو آدمیرال ماکاروف (Admiral Makarov)، ناوچه های موشک انداز گرایوورون، ویشنی ولوچک، ساموم و ناوچه ضدمین ایوان گلوبتس (Ivan Golubets) هستند.

در مرحله نخست این رزمایش، ناوگروه روسی شرکت کننده در رزمایش از موانع مین دریایی دشمن فرضی عبور می نماید و سپس به سوی مواضع دشمن با توپخانه و آتشبار شلیک خواهد نمود.

لازم به ذکر است که آمریکا در روزهای اخیر دو ناو جنگی به دریای سیاه اعزام نموده است. در این رابطه، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه به آمریکا در مورد عواقب حضور این واحدهای دریایی در نزدیکی سواحل خود هشدار داده و واشنگتن را مسئول هرگونه تبعات آن دانسته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1606

به "ناتو در حال استقرار مراکز شناسایی نظامی در مرز با روسیه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناتو در حال استقرار مراکز شناسایی نظامی در مرز با روسیه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید