هنگ کنگ پیگیری لایحه استرداد متهمان به چین را متوقف کرد

به گزارش مجله آی سیب، کری لام، رئیس دولت منطقه ای هنگ کنگ روز شنبه خاطرنشان کرد که شورای قانونگذاری این منطقه پیگیری لایحه استرداد متهمان به چین را برای مدتی نامحدود متوقف خواهد نمود.

هنگ کنگ پیگیری لایحه استرداد متهمان به چین را متوقف کرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش یورونیوز، عقب نشینی دولت منطقه ای در این موضوع که پس از برگزاری اعتراضات گسترده در هنگ کنگ انجام شد، یکی از مهمترین عقب نشینی های دولت از سال 1997 میلادی به این سو یعنی از زمانی که هنگ کنگ بار دیگر تحت حاکمیت چین درآمد، محسوب می گردد.

خانم لام همچنین گفت که پس از توقف تمام فعالیت ها در ارتباط با این لایحه توسط شورای قانونگذاری هنگ کنگ، قدم بعدی مشورت با تمام احزاب برای تصمیم گیری در این باره است.

نزدیک به یک میلیون نفر از ساکنان هنگ کنگ یکشنبه گذشته در اعتراض به لایحه استرداد متهمان به چین به خیابان ها آمدند و راهپیمایی بزرگی را برگزار کردند.

این تظاهرات خیابانی به مدت یک هفته ادامه داشت و در این مدت بارها نیروهای پلیس با معترضان درگیر شدند و با گاز اشک آور و گلوله های پلاستیکی سعی در متفرق کردن معترضان داشتند.

با ادامه این اعتراضات، بیم آن می رفت که فعالیت های مالی در هنگ کنگ که دارنده عنوان آزادترین اقتصاد دنیا است، مختل گردد.

لایحه استرداد متهمان به چین، هم ساکنان هنگ کنگ و هم خارجی ها و شهروندان چینی ساکن یا مسافر در این شهر جزیره ای را دربرمی گرفت.

در صورت قانونی شدن این لایحه، متهمانی که از چین به این منطقه فرار می کردند برای محاکمه به خاک چین مسترد می شدند. مخالفان این لایحه می گفتند که این لایحه بهانه ای برای استرداد منتقدان دولت چین به پکن است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 552

به "هنگ کنگ پیگیری لایحه استرداد متهمان به چین را متوقف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنگ کنگ پیگیری لایحه استرداد متهمان به چین را متوقف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید