پلیس هنگ کنگ به معترضان شلیک کرد

به گزارش مجله آی سیب، براساس گزارش رسانه ها و شاهدان عینی، پلیس هنگ کنگ به روی معترضان آتش گشود و دست کم یک معترض زخمی شد. یک روز پیش از آن، افسران برای متفرق کردن معترضانی که برای ششمین ماه متوالی به اعتراضاتشان ادامه داده اند، اقدام به شلیک گاز اشک آور کردند.

پلیس هنگ کنگ به معترضان شلیک کرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، پلیس هنگ کنگ امروز در شرق این دولت شهر از مهمات واقعی علیه معترضان استفاده نموده است. کیبل تی وی و دیگر رسانه های هنگ کنگی گزارش دادند، یک معترض با شلیک گلوله پلیس زخمی شده است.

تصاویر ویدیویی نشان می دهد، یک معترض غرق در خون با چشمان باز روی زمین افتاده است. پلیس هنگ کنگ همچنین معترض دیگری را با اسپری فلفل هدف گرفت. خبرگزاری رویترز هنوز صحت این ویدیوها را تایید ننموده است.

یک مقام بیمارستانی خاطرنشان کرد، مردی 21 ساله که گمان می رود در جریان اعتراضات سای وان هو در هنگ کنگ مصدوم شده باشد، امروز در بیمارستان بستری شد و تحت عمل جراحی نهاده شد. کیبل تی وی وضعیت این معترض را باثبات گزارش داد. یک شاهد عینی هم به رویترز گفت، پلیس بعدا در همان منطقه ای که این معترض گلوله خورد، گاز اشک آور شلیک کرد.

پلیس هنگ کنگ در بیانیه ای خاطرنشان کرد، معترضان رادیکال در چندین نقطه این دولت شهر موانعی گذاشته بودند و به معترضان هشدار داد تا فورا از اقدامات غیر قانونی خودشان دست بکشند. پلیس هنگ کنگ درباره تیراندازی به معترضان اظهارنظر نکرد.

یک شهروند 36 ساله هنگ کنگی گفت، معترضان آشغال ها را به زمین می ریختند تا مانعی ایجاد نمایند و بعد پلیس که احتمالا از حمل و نقل ترافیک بود، وارد صحنه شد. او اضافه نمود: با وجود اینکه آن ها درگیر نشدند، پلیس وارد شد و فورا شلیک کرد. سه گلوله شلیک شد. این معترضان علیه دولت هستند و برای همین است که پلیس به آن ها شلیک کرد.

شهروند دیگری گفت: زمانی که رسیدم، مردم جمع شده بودند و سر پلیس فریاد می کشیدند و آن ها را قاتل صدا می زدند. پلیس هنگ کنگ پیشتر هم به یک معترض 18 ساله و 14 ساله شلیک نموده بودند و هر دو فرد جان سالم به در بردند.

اعتراضات به صورت روزانه در سراسر هنگ کنگ برگزار می گردد. معترضان از خشونت پلیس و دخالت پکن در امور این دولت شهر ناراضی شدند. چین با رد هرگونه مداخله، کشورهای غربی را مقصر ناآرامی هنگ کنگ می داند. خشونت های اخیر پس از آن بالا گرفت که یک دانشجو حین اقدام پلیس برای متفرق کردن معترضان بر اثر سقوط از ارتفاع جان باخت. ،ایسنا

بیشتر بخوانید،هشدار پلیس هنگ کنگ به معترضان

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 503

به "پلیس هنگ کنگ به معترضان شلیک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس هنگ کنگ به معترضان شلیک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید