پوتین محور گفتگوهایش با بایدن را اظهار داشت

به گزارش مجله آی سیب، رئیس جمهوری روسیه در واکنش به موج جدید حملات باج خواهی در سراسر آمریکا تاکید کرد که در صورت اقدام متقابل واشنگتن، مسکو آماده است تا مجرمان سایبری را تحویل بدهد.

پوتین محور گفتگوهایش با بایدن را اظهار داشت

با ما همراه باشید و درباره خرید متعادل بیشتر بدانید.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نشست میان روسای جمهوری آمریکا و روسیه در تاریخ 16 ژوئن به میزبانی ژنو در سوئیس برگزار می شود و این اولین نشست آنها از زمان روی کار آمدن جو بایدن در ژانویه است. درگیری های منطقه ای در سوریه و لیبی، تهدیدات امنیتی جهانی و مسائل محیط زیستی احتمالا در دستورکار باشد.

همچنین موج حملات اخیر باج خواهی در سراسر آمریکا احتمالا در جریان این مصاحبه مطرح شود، چرا که مقامهای آمریکایی بارها مدعی شدند که برخی از هکرهای عامل آن ساکن روسیه هستند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در واکنش به این مساله تاکید کرد که در صورت اقدام متقابل واشنگتن، مسکو آماده است تا مجرمان سایبری را تحویل بدهد.

پوتین تاکید کرد: چنانچه ما روی استرداد این مجرمان توافق کنیم، بعد روسیه قطعا این کار را انجام میدهد اما این تنها در صورتی است که طرف دیگر که در اینجا موضوع صحبت ما ایالات متحده است، با انجام این کار موافقت کند و مجرمان مشابه را به فدراسیون روسیه تحویل دهد.

رئیس جمهوری روسیه همچنین تاکید کرد که طیفی از مسائل جهانی هست که مسکو و واشنگتن باید همکاری داشته باشند و تاکید کرد طرفین به احیای مصاحبههای مستقیم نیاز دارند.

او گفت که تحولات سوریه و لیبی در دیدار آنها در ژنو مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. او تاکید کرد: موضوع درگیری های منطقه ای ، یعنی سوریه و لیبی و همچنین مسائل مربوط به حفاظت از محیط زیست و موضوعاتی از ماهیت جهانی بحث خواهد شد.

رهبر کرملین گفت: پیش از مراسمهای عالی رتبه، طرفین همواره تلاش دارند تا از لفاظیهای منفی بکاهند تا یک جو مناسب برای کار فراهم کنند. چیز خاصی در اینجا نیست و من خودم را با هیچ چیز گمراه نمیکنم. یک رویکرد حرفه ای وجود دارد.

او همزمان گفت که تصمیم آمریکا در زمینه موافقت با تمدید استارت جدید یک گام حرفه ای بود. پوتین تاکید کرد: دولت جدید به رهبری رئیس جمهور جو بایدن، در ابتدا پیمان استارت جدید را تمدید کرد. فکر میکنم این گام خیلی مهمی است... از طرف رئیس جمهور بایدن، البته این از حرفه ای گرایی حکایت دارد.

خبرگزاری اینترفکس هم امروز یکشنبه به نقل از پوتین گزارش داد، رئیس جمهوری روسیه انتظار دارد که نشست با بایدن به ایجاد مصاحبه میان دو کشور کمک و تماسهای شخصی را احیا کند.

پوتین در مصاحبه با سایت اسموتریم روسیه (Smotrim.ru) گفته است: احیای تماسهای شخصی، روابط، ایجاد مصاحبهی مستقیم، ایجاد مکانیسمهای کارآمد واقعی در آن حوزه هایی که منافع دوجانبه وجود دارد، انتظار میرود.

رئیس جمهوری روسیه در مورد توافق استرداد مجرمان گفت همه این توافق ها در اسناد بین دولتی مربوطه تنظیم شده است. او گفت: بنابراین در این اسناد، توافقنامه ها و معاهدات طرفین تعهدات خاصی را به عهده میگیرند. آنها اکثراً برابر هستند. هر دو طرف تعهدات مشابهی را تقبل میکنند.

پوتین در ادامه تاکید کرد که بحث امنیت سایبری در سراسر جهان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. او افزود: مساله امنیت سایبری امروزه از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا تعطیل شدن کل سیستمها به تبعات بسیار وخیمی ختم میشود.

رهبر روسیه همچنین در صحبتهایش گفت که تحولات در سوریه و لیبی در جریان نشست ژنو با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا مطرح خواهد شد.

پوتین در مصاحبه خود گفت: مساله درگیریهای منطقه ای، به خصوص سوریه و لیبی و همچنین مسائل مرتبط به حفاظت محیط زیستی و مسائلی که ماهیت جهانی دارند، مورد بحث قرار خواهد گرفت.

رئیس جمهوری روسیه همچنین ابراز امیدواری کرد که نشست با پوتین شرایطی را برای رایزنی های بیشتر روی ثبات هسته ای استراتژیک فراهم کند. پوتین گفت: امید زیادی دارم که یک نشست حضوری، دست کم شرایطی برای رایزنی در مورد این مسائل را فراهم کند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1713

به "پوتین محور گفتگوهایش با بایدن را اظهار داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین محور گفتگوهایش با بایدن را اظهار داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید