تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه

به گزارش مجله آی سیب، خبرنگاران : دولت ترامپ دور جدیدی از تحریمها را علیه روسیه به دستور کنگره در آینده بسیار نزدیک آماده می نماید

تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سه مقام مطلع به رویترز اظهار کردند دولت ترامپ دور جدیدی از تحریمها را به دستور کنگره در آینده بسیار نزدیک آماده می نماید و تصور می رود که این تحریمها می توانند ضربه شدیدی به این پروژه صادرات مستقیم گاز طبیعی روسیه به آلمان وارد نمایند.

پس از یک وقفه یک ساله که تحت تاثیر تحریم های فعلی آمریکا روی داد، روسیه ماه جاری کار ساخت پروژه 11.6 میلیارد دلاری نورد استریم 2 که 90 درصد آن تکمیل شده است را ازسرگرفت.

کار جدید در بخشی به مسافت 2.6 کیلومتر در آبهای کم عمق منطقه مالی انحصاری آلمان متمرکز شده اما هنوز بخش عمیق که در آبهای دانمارک واقع شده است و 100 کیلومتر را شامل می گردد، آغاز نشده است.

واشنگتن می گوید این پروژه وابستگی اروپا به گاز روسیه را افزایش خواهد داد و امنیت انرژی اروپا را به مخاطره می اندازد. در مقابل، روسیه می گوید این تحریمها از یک رقابت غیرمنصفانه نشات می گیرند که هدف آنها یاری به تولیدنمایندگان گاز طبیعی مایع آمریکاست و اصرار دارد که کار ساخت این خط لوله را تکمیل کند.

به گفته دیپلماتهای خارجی، این اختلاف عمیق پس از روی کار آمدن جو بایدن، رییس جمهور منتخب آمریکا در 20 ژانویه از میان نخواهد رفت.

کمپین فشار آمریکا علیه پروژه نورد استریم 2 مورد حمایت نمایندگان دموکرات و جمهوریخواه واقع شده است که نگرانند روسیه با ساخت این خط لوله، اوکراین را دور بزند و این کشور را از درآمد هزینه ترانزیت گاز طبیعی محروم کند. بایدن در سال 2016 این خط لوله را برای اروپا یک توافق بد توصیف کرد و از مسکو برای نقشی که در حمله سایبری بزرگ علیه سازمانهای دولتی آمریکا داشته و هفته گذشته کشف شد، انتقاد نموده است.

بر اساس گزارش رویترز، گفته می گردد تحریم های جدید و لایحه سیاست دفاعی آمریکا اگر تصویب شوند، به طور مستقیم و غیرمستقیم بیش از 120 شرکت از بیش از 12 کشور اروپایی را هدف قرار می دهند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1415

به "تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید