کارشناسان FDA آمریکا: افزایش آنتی بادی بعد از دز یادآور واکسن مدرنا ناچیز است

به گزارش مجله آی سیب، متخصصان سازمان غذا و دارو آمریکا می گویند دز یادآور واکسن کرونا آنتی بادی محافظتی بدن را افزایش می دهد، اما تفاوت سطح آنتی بادی قبل و بعد از تزریق این دز ناچیز است.

کارشناسان FDA آمریکا: افزایش آنتی بادی بعد از دز یادآور واکسن مدرنا ناچیز است

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرنگاران به نقل از رویترز متخصصان سازمان غذا و دارو در روز سه شنبه اعلام کردند شرکت مدرنا همه معیارهای لازم برای استفاده از دز یادآور واکسن کوید-19 خود را کسب نکرده است.

سازمان غذا و دارو آمریکا طی مدارکی توضیح داده است اطلاعات موجود در خصوص واکسن مدرنا نشان می دهد که دز یادآور، آنتی بادی محافظتی بدن را افزایش می دهد، اما تفاوت سطح آنتی بادی قبل و بعد از تزریق این دز ناچیز است، خصوصا در افرادی که سطح آنتی بادی در آن ها بالا می ماند.

مدرنا از سازمان غذا و دارو درخواست کرده است تا برای دز یادآور 50 میکروگرمی این شرکت که نصف قدرت واکسن اصلی را دارد و در دو نوبت به فاصله چهار هفته تزریق می شود مجوز لازم را صادر کند.

این شرکت خواسته است مجوز دز یادآور خود را هر چه سریع تر برای واکسیناسیون افراد بالای 65 سال و افراد در معرض خطر بالا دریافت کند، همچنان که مجوز تا کنون برای رقبای این شرکت از جمله فایزر صادر شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 آبان 1400 بروزرسانی: 12 آبان 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1860

به "کارشناسان FDA آمریکا: افزایش آنتی بادی بعد از دز یادآور واکسن مدرنا ناچیز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناسان FDA آمریکا: افزایش آنتی بادی بعد از دز یادآور واکسن مدرنا ناچیز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید