86 هزار مگاوات نیروگاه در کشور احداث شده است

به گزارش مجله آی سیب، تهران (پانا) - معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو با بیان اینکه ایران یکی از 14 کشور نیروگاه ساز بزرگ دنیا است، می گوید در بخش برق کشور گام های بزرگی به وسیله متخصصان برداشت شده، به طوری که بیش از 86 هزار مگاوات نیروگاه احداث شده است.

86 هزار مگاوات نیروگاه در کشور احداث شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، رضا انجم شعاع در سومین نشست هم اندیشی معاونت سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور با معاونان مدیریت و منابع انسانی دستگاه های اجرایی اضافه کرد: در بخش برق کشورمان گام های بزرگی به وسیله متخصصان برداشت شده، به طوری که بیش از 86 هزار مگاوات نیروگاه احداث شده است.

وی ادامه داد: طول شبکه های انتقال برق 54 هزار و 800 کیلومتر است که برق 30 میلیون مشترک را تامین می نماید.

انجم شعاع اظهار داشت: وزارت نیرو در کنار 715 سد که 54 میلیارد مترمکعب آب را ذخیره می نماید، 30 هزار کیلومتر خطوط انتقال آب، 16 هزار کیلومتر شبکه های آبیاری، 166 تصفیه خانه آب، 18 میلیون مشترک در بخش آب و 8 میلیون مشترک فاضلاب را مدیریت می نماید.

معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو با تاکید بر نگاه ویژه دولت سیزدهم به دو بخش مهم آب و برق، گفت: وزارت نیرو با 200 شرکت وابسته و تابعه دو خدمت زیربنایی یعنی تامین آب و برق را به مردم ارائه می نماید.

وی درباره ناترازی در بخش برق کشور، اظهار داشت: با وجود همه کوشش های انجام شده در سال های گذشته شاهد یک ناترازی هستیم که دولت سیزدهم با یک برنامه ریزی منسجم و منظم در پی افزایش 35 هزار مگاواتی ظرفیت برق کشور در چهار سال آینده و جبران این ناترازی است.

انجم شعاع بر لزوم توجه به آموزش نیز تاکید نمود و گفت: خدمات متنوعی که در بخش برق و آب انجام می گردد بدون تکیه بر فناوری های روز امکانپذیر نبوده و باید با پیشرفت علم این نوع خدمات را بروزتر کنیم.

معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو توجه پژوهش های حوزه منابع انسانی و اصلاح ساختار را ضروری دانست و اضافه کرد: یکی دیگر از کارهای مهمی که در این دوره می توانیم انجام دهیم، توجه به پژوهش های کاربردی منابع انسانی است که در این بخش مسائل عدیده ای داریم. بسیاری از پژوهش ها در حوزه فنی است و باید بخشی از این پژوهش ها را به حوزه منابع انسانی سوق دهیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 فروردین 1401 بروزرسانی: 18 فروردین 1401 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 2018

به "86 هزار مگاوات نیروگاه در کشور احداث شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "86 هزار مگاوات نیروگاه در کشور احداث شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید