ایران قوی با حضور همه ایرانی ها ساخته می شود

به گزارش مجله آی سیب، تهران (پانا) - معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه ایران قوی با حضور و فعالیت همه ایرانی ها ساخته می شود، شرح داد که باید با هم افزایی ظرفیت ها به حل مسائل کشور کمک کرد و در نظر داشت که امر توسعه در گرو همت و اراده جمعی است.

ایران قوی با حضور همه ایرانی ها ساخته می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، محمدباقر خرمشاد در نشست مشترک با کمیته بین المللی خانه احزاب که در محل وزارت کشور برگزار شد با بیان اینکه احزاب تجلی گاه افکار عمومی است؛ گفت: تقویت احزاب و گروه های سیاسی زمینه تحکیم نظام سیاسی را موجب می شود و برای همین باید برای ادامه جهت رشد و حرکت کشور توجهی اساسی به احزاب و جریان های سیاسی در کشور داشته باشیم.

معاون سیاسی وزیر کشور در ادامه صحبت های خود با اشاره به ضرورت ساماندهی احزاب و گروه های سیاسی در کشور گفت: در حال حاضر در کشور بیش از 100 حزب و گروه سیاسی فعالیت رسمی دارند و این در حالی است که در کمتر کشوری در دنیا شاهد فعالیت این تعداد احزاب و جریان های سیاسی هستیم و برای همین کثرت احزاب باعث تضعیف جایگاه احزاب می شود.

خرمشاد با تاکید بر این واقعیت که ذائقه سیاسی ایرانیان تطابق بالایی با نظام حزبی از نوع سه حزب و جریان دارد؛ گفت: وقتی به تاریخ سیاسی کشور نگاه می کنیم متوجه این واقعیت می شویم که روحیه و رفتار سیاسی ایرانی ها با سه گروه سیاسی عمده بیشتر همخوانی دارد و همواره شاهد حضور و رقابت سه جریان قدرت در کشور بوده ایم. سه جریانی که در درون خود، جبهه های متعدد و درون هر یک از جبهه ها هم شاهد احزاب و گروه های کوچک متکثر هستیم.

وی در این خصوص گفت: برای این منظور نیازمند تقویت جریان مصاحبه و مفاهمه میان خود خانه احزاب هستیم و در نظر داشته باشیم که مصاحبه تنها زمینه اجماع و تفاهم مشترک است.

وی همچنین گفت: تعامل نزدیک احزاب و گروه های سیاسی با همدیگر باعث می شود تا جریان های نزدیک احزاب در همدیگر ادغام شده و به اصطلاح احزاب قدرتمندی را شکل دهند که همین امر می تواند پایه گذار بنیاد­های اصلی حزبی کشور باشند.

رئیس کمیسیون ماده 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی در ادامه به ضرورت تعاملات بین المللی میان خانه احزاب با احزاب دیگر کشورها اشاره کرد و گفت: تعاملات بین المللی احزاب ظرفیتی مهم در حوزه دیپلماسی عمومی است که باید از این مهم هم برای تقویت و تامین منافع ملی کشور بهره گیریم و وزارت کشور در این زمینه هم آماده همکاری با خانه احزاب است.

وی در ادامه با تاکید بر تقویت فرایند مصاحبه و تعامل میان احزاب در کشور به خصوص در بخش استانداری های سراسر کشور، گفت: یکی از موارد مطرح شده به استانداران از سوی وزارت کشور تعامل با احزاب و گروه های سیاسی در سطح استانداری است که باید این مهم برای کمک به مسائل توسعه استانی و استفاده از ظرفیت فکری گروه های سیاسی استانی مورد توجه قرار گیرد.

خرمشاد در سرانجام با بیان اینکه ایران قوی با حضور و فعالیت همه ایرانی ها ساخته می شود، گفت: باید با هم افزایی ظرفیت ها به حل مسائل کشور کمک کنیم و در نظر داشته باشیم که امر توسعه در گرو همت و اراده جمعی است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 بهمن 1400 بروزرسانی: 16 بهمن 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1962

به "ایران قوی با حضور همه ایرانی ها ساخته می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران قوی با حضور همه ایرانی ها ساخته می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید