بهره برداری از 60 طرح عمرانی و مالی در شهرستان کرمانشاه

به گزارش مجله آی سیب، فرماندار کرمانشاه گفت : 60 طرح عمرانی و مالی با 388 میلیارد تومان اعتبار به مناسبت هفته دولت در این شهرستان افتتاح و به بهره برداری می رسد.

بهره برداری از 60 طرح عمرانی و مالی در شهرستان کرمانشاه

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با مشاور ساخت در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

به گزارش ؛ فضل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه گفت : 30 طرح و پروژه عمرانی با اعتبار بیش از 86 میلیارد تومان در هفته دولت افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز می گردد.

او یکی از این پروژه های عمرانی را بهره برداری از گازرسانی به 59 روستا عنوان نمود و گفت : این طرح و پروژه عمرانی با اعتبار 10.5 میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری می رسد.

فرماندار کرمانشاه با اشاره به اقدامات قابل توجه برای روستا ها و حل مسائل زیرساختی، اضافه نمود: 32 روستا قبل از این دولت در کرمانشاه از نعمت گاز برخوردار بودند که طی این هفت سال مجموعه روستا های گازدار حوزه شهرستان به 464 روستا افزایش یافته است.

او ادامه داد: تنها سه روستا از بخش بیلوار باقی مانده که این بخش از نعمت 100درصدی گاز برخوردار گردد و همچنین یک پروژه 96 روستایی هم در بخش محروم سرفیروزآباد توسط سه پیمانکار در دست اجرا است.

رنجبر با اشاره به مسائل مالی و دغدغه بیکاری، گفت: در راستای توجه به موضوع مالی به ویژه اشتغال که دغدغه آحاد جامعه است، 30 طرح مالی با 302 میلیارد تومان سرمایه گذاری همراه با 900 فرصت شغل در هفته دولت افتتاح و به بهره برداری می رسد.

کارگاه فراوریی ماسک سه لایه با 14 میلیارد تومان و 150 فرصت شغلی؛ کارگاه فراوری ماسک N 95 و فراوری البسه پزشکی با 6 میلیارد تومان و 30 فرصت شغلی؛ کارگاه پورجاوید در زمینه فراوری مواد ضدعفونی، فراوری ماسک، دستکش و البسه پزشکی با 3 میلیارد و 60 نفر اشتغالزایی؛ طرح توسعه صنعت گستر با 10 میلیارد و 32 فرصت شغلی، کلنگ زنی طرح فراوری کاشی و سرامیک عظیم با یک هزار و 700 میلیارد تومان سرمایه گذاری که پس از بهره برداری و اتمام یک هزار و 500 فرصت شغلی را ایجاد خواهد نمود از اهم پروژه های مالی هفته دولت کرمانشاه بوده که فرماندار این شهرستان به آن ها اشاره نمود.

او گفت: فرآوری عسل با 3 میلیارد تومان و 15 فرصت شغلی، سردخانه 2 مداره با 5 میلیارد تومان و پنج فرصت شغلی گلخانه ها، ده ها طرح دیگر در اجرای سیستم های آبیاری پرواربندی آبزیان طرح مالی هستند که در این ایام به بهره برداری می رسد.

رنجبر ادامه داد: در همین شرایط رسیدگی به روستا ها طی هفت سال گذشته، 64 میلیارد تومان در اختیار دهیاری ها و روستا های فاقد دهیاری به وسیله بخشداری در زمینه بهبود عبور و مرور، جدول گذاری، آسفالت، کانال کشی در سطح روستا ها اجرا شده به طوریکه با انجام این اقدامات مردم تمایل بیشتری برای برگشت از شهر به روستا دارند.

او گفت: بالغ بر 140 میلیارد تومان فقط در زلزله برای بخش های ماهیدشت و کوزران و بعضی از موارد تعمیری در شهر کرمانشاه هزینه شد فقط در حوزه بخش ها توانستیم نزدیک به 3 هزار واحد مسکن روستایی را احداث و یا تعمیر کنیم.

فرماندار کرمانشاه گفت: در سیل نزدیک به 23 میلیارد برای 90 واحد شهری تعمیری و 423 واحد روستایی هزینه شده است .

د

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1103

به "بهره برداری از 60 طرح عمرانی و مالی در شهرستان کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از 60 طرح عمرانی و مالی در شهرستان کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید