تور روسیه ارزان: روسیه و چین ایران را متقاعد کردند روی پیش نویس دولت قبل مذاکره کند

به گزارش مجله آی سیب، شرق نوشت: روز چهارشنبه مذاکرات هسته ای در وین به صورت دو یا سه جانبه پیش رفت؛ مذاکره باقری با مورا و نمایندگان سه کشور اروپایی.

تور روسیه ارزان: روسیه و چین ایران را متقاعد کردند روی پیش نویس دولت قبل مذاکره کند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

درحالی که طرف ایرانی تأکید دارد بگوید که از بین متن شش دور اول و دو سندی که تیم دولت تازه ارائه نموده یک سند درآمده، میخاییل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات هسته ای از این ابهام گره گشایی نموده است. او گفته روسیه و چین، ایران را متقاعد کردند که بعضی خواسته هایش را کنار بگذارد، ازجمله اینکه مذاکرات تنها روی موضوع تحریم ها متمرکز باشد، نه مسائل هسته ای. درنهایت نیز مذاکره نمایندگان پذیرفتند که رایزنی ها را بر مبنای پیش نویسی که در شش دور مذاکره قبلی به دست آمده بود، شروع نمایند.

نماینده روسیه در مذاکرات وین در پاسخ به بعضی ادعا ها مبنی بر وقت کشی ایران در مذاکرات به منظور توسعه برنامه هسته ای اش اعلام نمود: اکنون زمان تهدید ایران به اعمال فشار بیشتر نیست. حتی اگر ایرانی ها حجم قابل توجهی مواد هسته ای فراوری نمایند، خب چه می گردد. این مواد بدون کلاهک قابل استفاده نیست و ایران نیز چنین کلاهکی ندارد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز روز سه شنبه به خبرنگاران گفت تا به امروز پیشرفت هایی در مذاکرات وین طی هفته اخیر حاصل شده است. هنوز برای گفتن اینکه پیشرفت در مذاکرات تا چه حد بنیادی است، زود است. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بخش دیگری از سخنانش گفت: ایران باید در زمینه برنامه هسته ای اش خویشتن داری و در وین از خود فوریت نشان دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 6 اسفند 1400 بروزرسانی: 6 اسفند 1400 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1985

به "تور روسیه ارزان: روسیه و چین ایران را متقاعد کردند روی پیش نویس دولت قبل مذاکره کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه ارزان: روسیه و چین ایران را متقاعد کردند روی پیش نویس دولت قبل مذاکره کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید