عفو بین الملل: چین باید حکم اعدام برای شهروند کانادایی را لغو کند

به گزارش مجله آی سیب، عفو بین الملل گفت که چین باید حکم اعدام صادر شده علیه یک شهروند کانادایی را به اتهام قاچاق مواد مخدر لغو کند.

عفو بین الملل: چین باید حکم اعدام برای شهروند کانادایی را لغو کند

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای بیان کرد: مقامات چین تعداد بالایی از افراد را به اتهام قاچاق مواد مخدر و دیگر اتهامات که جرایم بسیار جدی نیستند، اعدام می نماید. در حالی که استفاده از حکم اعدام باید تحت قوانین بین المللی محدود گردد.

به نوشته این بیانیه، دولت ها باید تحت قوانین بین المللی، قوانین کیفری خود را مورد بازنگری قرار دهند تا حکم اعدام برای متهمان قاچاق مواد مخدر صادر نگردد.

سازمان عفو بین الملل بیان کرد: رابرت لوید شلنبرگ، این شهروند کانادایی در ابتدا به 15 سال حبس به دلیل قاچاق مواد مخدر، اتهامی که او رد می نماید، محکوم شده بود و دادگاه در جلسه تجدید نظر حکم اعدام برای وی صادر کرد.

به نوشته این بیانیه برگزاری ناگهانی دادگاه دوباره و تعجیل در صدور حکم، وجود نواقص زیادی در سیستم قضایی چین را آشکار می نماید. ما امیدواریم که به این شهروند کانادایی زمان کافی داده گردد تا او به شواهد و اتهامات مطرح شده پاسخ دهد.

سازمان عفو بین الملل در ادامه این بیانیه تاکید نمود که این سازمان مخالف صدور حکم اعدام در همه پرونده ها بوده است.

دادگاه چین روز دوشنبه این شهروند کانادایی را به اتهام قاچاق مواد مخدر به اعدام محکوم کرد. این حکم پس از آن صادر شد که حکم حبس پانزده ساله اولیه برای وی بسیار سبک اعلام شد.

شلنبرگ 36 ساله علیه حکم اولیه دادگاه درخواست تجدید نظر نموده بود که این درخواست تجدید نظر پس از بازداشت مدیر اجرایی هوآوی در کانادا پذیرفته شد اما دادگاه لیائونینگ در شمال شرقی چین پس از تجدید نظر در حکم پانزده سال که در سال 2016 علیه این شهروند کانادایی صادر شده بود، وی را به اعدام محکوم کرد.

روابط کانادا و چین پس از بازداشت یکی از مدیران اجرایی هوآوی در کانادا و درخواست استرداد وی به آمریکا به اتهام نقض تحریم های ایران، دچار تنش شده است.

منبع: خبر فوری
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 848

به "عفو بین الملل: چین باید حکم اعدام برای شهروند کانادایی را لغو کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عفو بین الملل: چین باید حکم اعدام برای شهروند کانادایی را لغو کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید