فاینشنال تایمز: فشار امضاءکنندگان توافق هسته ای به بایدن برای بازگشت به برجام

به گزارش مجله آی سیب، خبرنگاران : یک روزنامه آمریکایی نوشت: امضا کنندگان توافق هسته ای خواهان بازگشت بایدن به برجام شدند.

فاینشنال تایمز: فشار امضاءکنندگان توافق هسته ای به بایدن برای بازگشت به برجام

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین، روزنامه فایننشال تایمز در بازتاب نشست روز دوشنبه کمیسیون برجام با حضور وزرای خارجه کشورهای عضور توافق نوشت: قدرت های اروپایی از پیشنهاد جو بایدن مبنی بر بازگشت ایالات متحده به توافق هسته ای با ایران به شکل فعلی، پشتیبانی نموده و از اصرار بحث برانگیز خود برای گسترش توافق به موضوعات سیاست های منطقه ای و موشکی ایران دست کشیده اند. آلمان ، فرانسه و انگلیس متعهد شدند ، همراه با سایر اطراف امضا کننده توافق 2015 یعنی چین، روسیه و ایران، بازگشت مجدد و احتمالی واشنگتن به این توافق را به شکل مثبت برداشت نموده اند. این رویکرد که احتمالا متحدان خاورمیانه ای ایالات متحده را تاامید می نماید، زمینه را برای دولت آینده امریکا فراهم می نماید تا پس از روی کار آمدن در ماه آینده استراتژی خود را ارائه دهد.

در بیانیه مقامات پس از جلسه مجازی روز دوشنبه ، آمده است: وزرا دورنمای بازگشت محتمل ایالات متحده به برجام را مورد توجه قرار دادند و بر آمادگی خود برای پرداختن به این موضوع با نگاهی مثبت و در یک کوشش مشترک تاکید داشتند.

بایدن این ماه به نیویورک تایمز گفت که بهترین راه برای دستیابی به ثبات، تعامل درون برنامه هسته ای است. در بیانیه که روز گذشته صادر شد، قدرت های اروپایی توافق کردند که اولویت اصلی باید تمرکز بر اطمینان از بازگشت کامل تهران به توافق هسته ای و ورود به مذاکره با دولت بایدن باشد.

سعید خطیب زاده ، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ، روز دوشنبه گفت که موضع کشورش کاملا روشن است؛ ما درباره برجام مجددا مذاکره ای نخواهیم کرد.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران نیز هفته گذشته صریحا اظهار کرد اگر واشنگتن به توافق نامه برشود و تحریم ها را لغو کند، دولت وی بلافاصله به انطباق کامل برمی شود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1420

به "فاینشنال تایمز: فشار امضاءکنندگان توافق هسته ای به بایدن برای بازگشت به برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاینشنال تایمز: فشار امضاءکنندگان توافق هسته ای به بایدن برای بازگشت به برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید