مجلس شورای اسلامی از تقویت روابط راهبردی بین ایران و چین حمایت می نماید

به گزارش مجله آی سیب، رئیس مجلس شورای اسلامی در پیغام هایی جداگانه به لی جان شو رئیس کمیته دائمی کنگره ملی و وانگ یانگ رئیس مجلس مشورتی جمهوری خلق چین فرارسیدن عید بهاره و سال نوی چینی را تبریک گفت.

مجلس شورای اسلامی از تقویت روابط راهبردی بین ایران و چین حمایت می نماید

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران از فارس، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پیغام هایی جداگانه به لی جان شو رئیس کمیته دائمی کنگره ملی و وانگ یانگ رئیس مجلس مشورتی جمهوری خلق چین فرارسیدن عید بهاره و سال نو چینی را تبریک گفت و بر توسعه و گسترش همکاری های محبت آمیز در عرصه های گوناگون تأکید کرد.

متن پیغام های رئیس مجلس به توضیح ذیل است:

جناب آقای لی جان شو

رئیس محترم کمیته دائمی کنگره ملی جمهوری خلق چین

عالیجناب؛

صمیمانه ترین تبریکات خود را به مناسبت فرارسیدن عید بهاره و سال نوی چینی به جنابعالی و ملت جمهوری خلق چین ابراز می نمایم.

ضمن قدردانی از گفتگوهای سازنده و مؤثر فی مابین در نشست مجازی اخیر، مایلم بر باور مشترک مجالس دو کشور مبنی بر توسعه و گسترش همکاری های محبت آمیز در حوزه های گوناگون که از اصول راهبردی سیاست خارجی در کشور می باشد تاکید کرده و تصریح نمایم، مجلس شورای اسلامی از هرگونه اقدامی برای تحکیم و تقویت روابط راهبردی فی مابین حمایت و پشتیبانی می کند.

اطمینان دارم، با مساعی مشترک شاهد فصل نوینی از همکاری های مشترک خواهیم بود. فرصت را مغتنم شمرده، سلامت و موفقیت روز افزون جنابعالی و نمایندگان محترم کنگره ملی و دولت و ملت کشور دوست جمهوری خلق چین را آرزو می نمایم .

همچنین متن پیغام محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به رئیس مجلس مشورتی سیاسی جمهوری خلق چین به توضیح ذیل است:

جناب آقای وانگ یانگ

رئیس مجلس مشورتی سیاسی جمهوری خلق چین

عالیجناب ؛

خرسندم بهترین تبریکات و تهنیت های خود را به مناسبت فرارسیدن عید بهاره و سال نو چینی ابراز نمایم .

با کمال مسرت به استحضار عالی می رسانم که اخیرا گفتگوهای سازنده و مهمی فیمابین اینجانب و عالیجناب لی جان شو، رئیس محترم کمیته دائمی کنگره ملی جمهوری خلق چین طی نشست رسمی (مجازی) انجام شد. مایلم بر باور مشترک مجالس دو کشور مبنی بر توسعه و گسترش همکاری های محبت آمیز در حوزه های گوناگون که از اصول راهبردی سیاست خارجی در کشور می باشد تاکید کرده و تصریح نمایم، مجلس شورای اسلامی از هرگونه اقدامی برای تحکیم و تقویت روابط راهبردی فی مابین حمایت و پشتیبانی می کند. اطمینان دارم، با مساعی مشترک شاهد فصل نوینی از همکاری های مشترک خواهیم بود.

فرصت را مغتنم شمرده، سلامت، شادکامی و بهروزی جنابعالی، ملت و دولت کشور دوست جمهوری خلق چین را آرزومندم.

محمد باقر قالیباف

رئیس مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1502

به "مجلس شورای اسلامی از تقویت روابط راهبردی بین ایران و چین حمایت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس شورای اسلامی از تقویت روابط راهبردی بین ایران و چین حمایت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید