واکنش پکن به ادعای دخالت ایران، چین و روسیه در امور آمریکا

به گزارش مجله آی سیب، ایرنا نوشت: سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین در واکنش به ادعای مقامات آمریکا مبنی بر دخالت ایران، چین و روسیه در امور این کشور از جمله انتخابات 2020 اظهار کرد ما به مداخله در امور داخلی کشورهای دیگر از جمله آمریکا هیچ علاقه یا تمایلی نداریم.

واکنش پکن به ادعای دخالت ایران، چین و روسیه در امور آمریکا

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

خانم هوا چون اینگ روز آدینه در پکن اضافه کرد: ادعای دخالت کشورهای دیگر از جمله چین در انتخابات آمریکا یکی از نمونه های دیپلماسی دروغ آمریکا است.

وی اظهار کرد: بعضی سیاست بازان آمریکایی مصمم هستند چین را مقصر بشمارند و لجوجانه در حال ساختن دروغ و احتمالا تهیه شواهد گوناگون برای این دروغ ها هستند.

این مقام وزارت خارجه چین اضافه کرد: در آمریکا نمایش های بزرگی در حال انجام است که چشمانمان را خیره نموده اما این بازی ها برای خود آمریکایی ها است و چین نمی خواهد درگیر آن گردد.

گزارش ها حاکی است ویلیام بار وزیر دادگستری آمریکا چندی پیش در گفت و گو با رسانه های این کشور گفته بود در زمینه مداخله نیروهای بیگانه در امور داخلی آمریکا، تهدید چین نسبت به روسیه و ایران بزرگتر است.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در ادامه به دخالت های آمریکا در امور سین کیانگ واکنش نشان داد و گفت که چین بارها از آمریکا خواسته است از دخالت های سیاسی در امور چین دست بردارد و به دروغ پراکنی در خصوص این منطقه و مداخله در امور داخلی چین به بهانه مسائل مربوط به سین کیانگ انتها دهد.

وزارت امور خارجه آمریکا در گزارش اخیر خود در خصوص سین کیانگ، چین را به مواردی مانند نقض حقوق بشر و آزادی های مذهبی در این منطقه و همچنین وادار کردن اویغورها به کار اجباری و کنترل جمعیتی آنان متهم کرد.

خانم هوا گفت: مسائل مربوط به سین کیانگ به هیچ وجه شامل موضوعات قومی، مذهبی و حقوق بشری نیست بلکه مساله مبارزه با خشونت، تروریسم و تجزیه طلبی است.

او اظهار کرد: با وجود تمام دروغ ها و شرارت های آمریکا، چین با تمام قوا از حاکمیت ملی، امنیت و منافع توسعه خود دفاع خواهد نمود عزم و اراده چین در برابر ایالات متحده متزلزل نخواهد شد و در عین حال کوشش ایالات متحده برای تخریب رفاه و ثبات سین کیانگ و مهار توسعه و پیشرفت چین به جایی نخواهد رسید.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: isibcase.ir شناسه مطلب: 1208

به "واکنش پکن به ادعای دخالت ایران، چین و روسیه در امور آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش پکن به ادعای دخالت ایران، چین و روسیه در امور آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید