صنایع دستی

خانه هنرمندان تهران ، پاتوقی بی چون و چرا

کافه این پارک زبانزد است. همه آنجا را می شناسند. نیمی از آن داخل خانه و نیم دیگرش بیرون، روی بالکن است. جان می دهد برای خلوت کردن با خود. قرار های عصرانه و یا ملاقات با دوستان.

9 اسفند 1398

اصفهان میزبان کنوانسیون راهنمایان گردشگری دنیا در سال 2017 شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از میزبانی تور راهنمایان گردشگری دنیا، تحت عنوان کنوانسیون 2017 در اصفهان اطلاع داد.

6 اسفند 1398

20 هزار اقلام تبلیغی بین مسافران نوروزی نهاوند توزیع می گردد

خبرنگاران: دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروز نهاوند گفت: 20 هزار اقلام تبلیغی شامل بروشور، نقشه، عکس و سی دی بین مسافران نوروزی توزیع می گردد.

30 بهمن 1398

نمود فرصت های سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس و دهکده توریستی سد امند در نمایشگاه تهران

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران در حالی سپری می گردد که غرفه های منطقه آزاد ارس و همچنین دهکده توریستی سد امند در مناطق نمونه گردشگری کشور به معرفی ظرفیت ها و ارائه خدمات به گردشگران داخلی و خارجی می پردازند.

27 بهمن 1398

سامانه جامع گردشگری سمنان راه اندازی شد

خبرنگاران/سمنان سامانه جامع گردشگری سمنان پارا حاوی آخرین اطلاعات مراکز گردشگری و خدماتی شهر، راه اندازی شد.

20 بهمن 1398

سفر طرفداران ایرانی در المپیک 2020 باز هم به حاشیه می کشد؟

با آن که فروش تورهای المپیک 2020 ژاپن از اوایل تابستان سال جاری شروع شده و بخشی از بلیت بازی ها در سایت جهانی فروخته شده، اما وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به تازگی درباره اعزام طرفداران به ژاپن، اعلام مسؤولیت نموده است.

15 بهمن 1398

ارزیابان شورای جهانی صنایع دستی به زنجان سفر می نمایند

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان گفت: رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی به همراه ارزیابان شورای ثبت شهرهای جهانی به منظور آنالیز زنجان به عنوان شهر ملیله به این شهر سفر می نمایند.

5 بهمن 1398

گردشگری تنها راه فرار کهگیلویه و بویراحمد از محرومیت

کهگیلویه و بویراحمد با داشتن 10 درصد آب های سطحی، 20 درصد جنگل های حوزه زاگرس، 25 درصد فراوری نفت و گاز، داشتن طبیعت دست نخورده و بکر و آثار باستانی مربوط به دوره های مختلف هنوز از محرومیت رنج می برد.

25 دی 1398

اطلاعیه ستاد خدمات سفر به 12 استان کشور

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر اطلاعیه ای را ویژه 12 استان کشور که در جهت سفرهای معنوی قرار دارند، صادر کرد.

26 آذر 1398

چین مقصد جدید صنایع دستی فارس

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس با تاکید بر لزوم معرفی هنرهای سنتی و صنایع دستی استان در ابعاد ملی و بین المللی، از کشور چین به عنوان مقصد جدید صادرات و عرضه هنرهای سنتی و صنایع دستی استان یاد کرد.

23 آذر 1398

باغ کمال، یادگار زمانی که تبریز، شهر عرفان بود

یکی شاعر و دیگری نقاش به تبریز آمدند، شهری که در قرن شش الی هشتم به شهر عرفان شهرت داشت. کمال اولی (شاعر) مورد توجه سلطان حسین جلایری قرار گرفته و روزگارش را در خانقاه اهدایی او سپری کرد.

13 آذر 1398

40 اثر تاریخی و فرهنگی غیرمنقول ثبت ملی شد

معاون میراث فرهنگی کشور از ثبت ملی 40 اثر تاریخی و فرهنگی غیرمنقول در شورای ملی ثبت آثار غیرمنقول تاریخی و فرهنگی واجد ارزش اطلاع داد و گفت: این آثار مربوط به استان های خراسان جنوبی و تهران است.

6 آذر 1398

اطلاعیه مرکز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی درباره مراسم روز جهانی جهان گردی

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با صدور اطلاعیه ای گفت امسال مراسم جداگانه ای به مناسبت روز جهانی گردشگری از سوی این سازمان برگزار نمی شود.

10 آبان 1398

میراث فرهنگی اجازه نادیده دریافت ضوابط حریم کلیسای سیر را نخواهد داد

با توجه به انتشار اخباری در فضای مجازی در مورد احداث ساختمانی در حریم اثر تاریخی کلیسای سیر ارومیه، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی از بدو امر ضمن اخطار مبنی بر رعایت ضوابط حرایم آثار تاریخی، موضوع را تا حصول نتیجه پی گیری...

9 آبان 1398

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی: نمایشگاه سومین جشنواره صنایع دستی فجر 12 بهمن افتتاح می گردد

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از شروع به کار نمایشگاه آثار هنرمندان شرکت کننده در سومین دوره جشنواره صنایع دستی فجر با هدف معرفی و حمایت از هنرمندان برتر اطلاع داد.

3 آبان 1398

بیش از 3 میلیون بوته گل برای نوروز در شهرستان ارومیه کاشته می گردد

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شهرستان ارومیه گفت: بیش از 3 میلیون بوته گل برای نوروز آماده و در سطح شهرستان کاشته می گردد.

27 مهر 1398

پنجشنبه های گردشگری با دوچرخه

طرح گردشگری با دوچرخه برای نخستین بار در منطقه 7 تهران اجرا شد.

24 مهر 1398

کمپینگ گردشگری شاهین دژ افتتاح شد

کمپینگ گردشگری شاهین دژ با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی افتتاح شد.

20 مهر 1398

جشنواره گردشگری روستای حسن رباط تجربه ای پیروز در توسعه گردشگری پایدار روستایی

مشاور اجرایی مدیر کل میراث فرهنگی اصفهان گفت: جشنواره گردشگری روستای حسن رباط تجربه ای پیروز در توسعه گردشگری پایدار روستایی در قلب استان اصفهان است.

14 مهر 1398

سنگ نگاره های کمرمقبولا در خراسان رضوی ظرفیت ثبت جهانی را دارد

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: سنگ نگاره های کمرمقبولا قابلیت آن را دارد که به صورت جدی به عنوان بزرگ ترین مجموعه سنگ نگاره های ایران در فهرست جهانی یونسکو به ثبت برسد.

12 مهر 1398
تعداد: (35)